Nasze realizacje:

Podświetlane litery montowane są zazwyczaj na elewacji lub za pomocą specjalnych konstrukcjach nośnych na dachu budynku. Polecane są również jako element dekoracyjny i informacyjny we wnętrzach, gdzie często panuje półmrok ze względu na charakter przestrzeni np. bary, restauracje lub gdy pragniemy podkreślić prestiż firmy, instytucji np. banki.

Konstrukcja liter przestrzennych zależy w dużej mierze od miejsca ich montażu, wielkości oraz co najważniejsze od wizualnej koncepcji i funkcji jaką mają spełniać.

Podświetlenie liter i znaków graficznych (logo firmy) jest możliwe w kilku wariantach.

Klasyczne światło frontowe - lico czyli przednia część litery jest podświetlona, boki pozostają niepodświetlone. Diody ledowe znajdują się wewnątrz litery.

Efekt halo lub echo - światło wydobywa się spod litery, dzięki czemu na ścianie budynku tworzy się poświata, a sama litera nie jest podświetlona.

Oświetlone boki - lico litery pozostaje nieoświetlone, natomiast świecą się tylko boki. Daje to ciekawy efekt wizualny szczególnie dla firmowego loga.

Całość podświetlona - zarówno lico (przód) litery jak i boki zostają podświetlone. Ciekawym efektem wizualnym jest możliwość zastosowania podświetlenia lica i boków w odmiennych kolorach (np. lico jest podświetlone na czerwono, a boki na czarno).

Efekt black & white - odmienna kolorystyka liter lub loga w ciągu dnia i w nocy. W ciągu dnia lico liter jest koloru czarnego, a po zmroku świeci na biało. Dzięki temu możliwe jest podświetlenie również znaków graficznych zaprojektowanych w kolorze czarnym. Efekt ten można wykorzystać również przy podświetleniu elementów informacyjnych na zabytkowych konstrukcjach. W dzień klasyczna czarna elegancja, natomiast w nocy widoczna, ale niekrzykliwa biała wersja napisów. Efekt black & white można łączyć również z innymi kolorami np. granatowy, szary w ciągu dnia, a w nocy białe podświetlenie.

Montaż

W przypadku małych konstrukcji niektórzy klienci decydują się na samodzielny montaż albo powierzają to ekipie, która aktualnie wykonuje remont pomieszczenia. Polecamy jednak skorzystanie z naszych usług, gdyż często okazuje się, że montaż jest powiązany z koniecznością dostosowania elektryki w danym pomieszczeniu. Zapewniamy fachową i sprawną realizację całości prowadzonych prac. Ponadto bezpłatnie mogą Państwo skorzystać z porad naszych fachowców odnośnie najlepszego ustawienia liter.