Nasze realizacje:

Szyldy, plansze

Szyld oraz plansza reklamowa to bardzo szerokie pojęcia. W zależności od miejsca montażu oraz pełnionej funkcji mają zróżnicowane wielkości i są stworzone z odmiennych materiałów. Łączy je natomiast brak konstrukcji nośnej zewnętrznej - zwykle są one przytwierdzone do elewacji budynku lub znajdują się wewnętrzu budynku np. nad wejściem do biura.

W zależności od miejsca montażu stosuje się odmienne podłoża takie jak:

  • PCV, plexa
  • dibond
  • polipropylen, poliwęglan
  • blacha stalowa
  • blacha ocynkowana
  • blacha mosiężna

Również technika naniesienia grafiki może być różna. Najczęściej spotykane to szyldy wyklejane folią, drukowaną grafiką solwentową i drukiem cyfrowym. Szyldy wykonane z blach mogą być grawerowane, pokryte farbami emaliowymi, malowane proszkowo lub wypalane w piecu. Ponadto w zależności od przeznaczenia możliwe jest zabezpieczenie powierzchni szyldu odpowiednio dobranymi powłokami ochronnymi (folie ochronne, laminowanie, lakierowane itd.).

Kształt i wielkość szyldu jest dowolna według wytycznych projektu lub według wytycznych urzędowych np. szyldy z nazwą i numeracją budynków i ulic. Ponadto szyldy mogą być wyposażone w dodatkowy system oświetleniowy LED, posiadający czujki zmierzchowe.

Tablice wolnostojące

Zasadniczym przeznaczeniem tablic wolnostojących jest informacja długoterminowa. Stosuje się je jako: tablice reklamowe (stały punkt - sklep lub restauracja), tablice upamiętniające, tablice informacyjne (np. dot. dofinansowania projektu ze środków UE), tablice kierunkowo-reklamowe. Przeważnie posiadają własną konstrukcję nośną, a ich powierzchnia jest stworzona z materiałów odpornych na działanie czynników atmosferycznych.

Materiałami wykorzystywanymi do budowy powierzchni tablicy są: blachy aluminiowe, płyty PCV, płyty warstwowe dibond-tubond, poliwęglany lite lub kanalikowe. Brzeg tablicy jest zakończony estetyczną ramą zapewniającą dodatkowe usztywnienie. Każdą ramę malujemy proszkowo według wybranego koloru z palety RAL.

Sama konstrukcja billboardu wykonana jest ze stali 1 gatunku. Całość jest odporna na warunki atmosferyczne, mocna i estetyczna, a co najważniejsze dzięki zastosowaniu najnowszych technologi drukarskich oraz dodatkowych powłok zabezpieczających, całość jest czytelna i doskonale odbierana przez przechodniów przez długie lata.