Nasze realizacje:

Przyciąga uwagę, zaprasza, podkreśla wyjątkowy styl i unikalność restauracji, sklepu czy firmy - kaseton jest nieodzowną zewnętrzną wizytówką przedsiębiorstwa.

Jest niezastąpiony, jeżeli w natłoku miejskich szyldów chcemy zostać zauważeni. Przyciąga spojrzenia przechodniów i kierowców przez całą dobę, a dzięki zastosowaniu oświetlenia LED jest bardzo ekonomiczny. Nowoczesne technologie pozwalają na stworzenie kasetonu o najróżniejszych kształtach: kaseton okrągły, kaseton elipsa, kaseton w kształcie strzałki itd. Niektóre z nich są bardzo płaskie ok. 2,6 cm dzięki czemu nie odstają zbytnio od ściany budynków. Inne potrafią osiągnąć bardzo duże rozmiary, dzięki zastosowaniu najnowszej metody są to tzw. kasetony winylowe nadrukowywane na płótnie backlight lub kasetony wykonane z poliwęglanu reklamowego.

Poniżej przedstawiamy Państwu kilka informacji praktycznych, które z pewnością pozwolą na lepszą orientację w tematyce doboru najkorzystniejszych form kasetonów. Nasi konsultanci są również do Państwa dyspozycji i przedstawią najkorzystniejszą ofertę spełniającą Państwa indywidualne potrzeby i wymogi.

Szkielet kasetonu

Zasadnicza różnica pomiędzy kasetonami polega na materiale, z których jest on zbudowany. Podstawowym tworzywem używanym do budowy szkieletu - ramy są profile albuminowe lub blacha aluminiowa cięta laserowo i gięta. Jest to materiał lekki, nie podlega korozji. Możliwe jest również zastosowanie nowoczesnego kompozytu aluminium dibond lub wykonanie w całości kasetonu z Plexi.

Pokrycie kasetonu

Przód kasetonu stanowi lico z poliwęglanu komorowego, pleksi mlecznej lib pleksi błyszczącej lub płótna backligh.

Każdy z wymienionych materiałów ma swoje indywidualne właściwości. Lico wykonane z poliwęglanu komorowego jest najekonomiczniejszą wersją, na którą jest nadrukowywana lub wyklejana grafika. Ma ona jednak swoje minusy, gdyż mogą być widoczne cienkie podłużne pasy po podświetleniu grafiki.

Drugą opcją jest wykonanie lica z pleksi, która jest materiałem o większej wytrzymałości i lepszym nasyceniu kolorami. W połączeniu z folią folia translucentną, ploterową, solwentowych daje nieskończone możliwości kreacji światłem i kolorem. Zastosowanie foli na zewnątrz front liter świeci na wybrany kolor, a boki liter dają białą poświatę. Stosując folie od wnętrza po podświetleniu wycięte litery świecą w całości na wybrany kolor.

Jeżeli potrzebujemy kaseton o niestandardowym wieloformatowym wymiarze możemy wybrać lico z płótna winylowego tzw. backligh. Jest na nim bezpośrednio nadrukowywana grafika. Niewątpliwymi zaletami tej opcji są: dużo większe możliwości formatowe, łatwość i szybkość zmiany grafiki (repertuar itp.) odporność grafiki na urazy mechaniczne oraz mniejsza waga całej konstrukcji.

Plecki, przy kasetonach jednostronnych montowanych płasko do ściany, są wykonane z blachy ocynkowanej lub tworzywa PCW.

Oświetlenie

Niezwykle ważnym tematem w doborze kasetonu jest sposób jego oświetlenia. We wszystkich kasetonach jest montowany energooszczędny system oświetleniowy LED. Całość modułu oświetleniowego jest wodoodporna (lampy, zasilacz). Wyposażamy kasetony w czujki zmierzchowe, dzięki czemu reklama jest widoczna w każdych warunkach atmosferycznych.

Istotną kwestią jest to, że kasetony wykonane z profili aluminowych świecą na całej swojej powierzchni. Natomiast wykonanie kasetonu z aluminium DIBON sprawia, że tylko wybrane elementy grafiki są rozświetlone. W połączenie plexi z folią translucent, ploterową, solwentową sprawia, że każdy wzór ma ogromną ilość możliwości kreacji światłem. W efekcie czego uzyskujemy wiele ciekawych świetlnych efektów oraz niepowtarzalne wzornictwo każdego projektu.

Montaż

Posiadamy odpowiednie uprawnienia oraz niezbędny specjalistyczny sprzęt do montażu kasetonów. Dzięki naszemu długoletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie podpowiedzieć klienta najkorzystniejsze rozwiązania techniczne podczas montażu oraz wskazać najkorzystniejszy układ dla zamawianego kasetonu.

Kasetony standardowe

Wykonane z profili aluminiowych jednostronne (przykręcane pleckami do ściany) lub dwustronne. Zasadniczą ich cechą jest podświetlane na całej powierzchni kasetonu.

Kasetony dibond

Wykonane z kompozytu dibond. Kasetony o dużo większej możliwości kreacji świetlnej. Podświetlane są tylko wybrane elementy kasetonu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych uzyskujemy ciekawe efekty świetlne (światło rozprasza się w różnym stopniu i w różnych kolorach).

Kasetony wielkoformatowe

Obudowa wykonana również z profili aluminiowych pokrycie lica jest natomiast płótnem winylowym. Dzięki czemu możliwy jest szybka zmiana grafiki bez konieczności demontażu kasetonu. Ponadto kaseton może mieć dowolnie duży wymiar.

Kaseton z plexi giętej

Całość kasetonu wykonana jest z plexi dzięki czemu kaseton jest rozświetlony z każdej strony.