Nasze realizacje:

Nadruki z folii flex lub flock

Bardzo nowoczesna technika nanoszenia grafiki na odzież. Nadruk jest wycinany z folii flex o gładkiej powierzchni lub folii flock – folia z delikatnym meszkiem, na ploterach tnących i przenoszony za pomocą wysokiej temperatury na wybrany materiał. Jej główną zaletą jest możliwość nadruku na wielu rodzajach materiałów począwszy od bawełny, poprzez takiny poliestrowe czy z domieszkami akrylu bądź elastanu. Folie te mają bardzo bogatą kolorystykę, dostępne są również folie specjalne takie jak: fluorescencyjne, metalizowane, dekoracyjne, brokatowe i odblaskowe.

Nadruk na materiale powinien być jednokolorowy. Istnieje możliwość zastosowania maksymalnie czterech różnych kolorów folii w jednym projekcie. Elementy wycinane nie powinny być zbyt drobne i rozsypane np. drobne gwiazdeczki.

Zasadniczymi zaletami folii flex jest po pierwsze możliwość personalizacji nadruku. Możemy wykonać dla każdej sztuki inny nadruk np. z nazwiskiem Po drugie - rozciągliwość, dzięki czemu pracuje razem z tkaniną i świetnie nadaje się do zdobienia odzieży sportowej. Zastosowanie tej metody jest bardzo szerokie i najczęściej spotykane przy projektach wykonanych na koszulkach, torbach, kurtkach, parasolach czy odzieży roboczej.

Istnieje także możliwość wykonywania na folii flex nadruków pełnokolorowych (wielokolorowe loga, zdjęcia), przycięcie do dowolnego kształtu i wgrzanie. Daje to możliwość wykonania nadruków okolicznościowych np. koszulka ze zdjęciem jako prezent urodzinowy.

Sitodruk

Technika sitodruku jest wykorzystywana do znakowania takich powierzchni jak: papier, folie, tworzywa sztuczne, ceramika, stal ,szkło, różnego rodzaju gotowe elementy, obudowy oraz gadżety reklamowe. Głównymi zaletami nanoszenia grafiki tą metodą jest wysoka odporność na ścieranie oraz doskonała jakość wizualna.

Ze względów technologicznych, sitodruk jest opłacalny dla nadruku powyżej 30 szt. Należy również pamiętać, że w tej technice nie wykonuje się personalizacji projektów, projekt musi być ten sam dla całego nakładu. Natomiast sam plik do druku również musi być odpowiednio przygotowany - w formie grafiki wektorowej.

Na cenę końcową wpływają takie czynniki jak: wielkość nakładu, ilości użytych kolorów w nadruku oraz wielkości nadruku.

Grawerton

Technologia nanoszenia nadruków metodą termotransferową na podkład wykonany z cienkiej blachy aluminiowej w różnym wykończeniu – złotym, srebrnym, błyszczącym lub szczotkowanym. W rezultacie otrzymujemy bardzo eleganckie tabliczki, które dodatkowo można umieści na gustownych podkładach drewnianych i zamknąć w ładnym etui. Techniką tą wykonuje się tabliczki z podziękowaniami oraz tabliczki opisowe na drzwi, maszyny itp.